Проведення неприбутковими організаціями операцій із гуманітарною допомогою як отримувачами або набувачами такої допомоги має відбуватися згідно із законодавством України про гуманітарну допомогу. Для реалізації мети та напрямів діяльності такі організації керуються установчими документами в межах профільних законів з дотриманням вимог п. 133.4 ПКУ та п. 63 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ у період дії правового режиму воєнного стану на території України.
До переліку отримувачів та набувачів гуманітарної допомоги відповідно до Закону «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999 р. № 1192-XIV можуть бути віднесені, зокрема:
громадські об'єднання, у тому числі громадські об'єднання ветеранів війни, громадські об'єднання осіб з інвалідністю, підприємства та організації, засновані ними та створені у порядку, визначеному Законом «Про громадські об'єднання» від 22.03.2012 р. № 4572-VI, - для здійснення їхньої статутної діяльності без мети одержання прибутку;
неприбуткові державні та комунальні підприємства, установи, організації та органи місцевого самоврядування;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, та/або інший уповноважений центральний орган виконавчої влади - для забезпечення сил цивільного захисту, що підпорядковані таким органам;
благодійні організації, утворені у порядку, визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 р. № 5073-VI;
релігійні організації, зареєстровані у порядку, визначеному Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 23.04.1991 р. № 987-XII.
Формування доходів та видатків, які відображаються у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі - Звіт) здійснюється за правилами бухгалтерського обліку, на підставі належним чином складених первинних документів.
Водночас форму Звіту затвердили наказом Мінфіну від 17.06.2016 р. № 553. Вона передбачає заповнення лише тих показників, які відображають особливості діяльності неприбуткової організації залежно від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
Для цілей податкового обліку у Звіті неприбуткові організації відображають:
доходи, одержані неприбутковими організаціями, - в р. 1.1 - 1.11 ч. І Звіту;
суми видатків (витрат) - у р.2.1 - 2.6 ч. І Звіту.
У Пресслужбі Державної податкової служби України уточнили, що надходження у вигляді безповоротної фінансової допомоги, добровільних пожертвувань, милосердя тощо, у тому числі благодійної та гуманітарної допомоги, слід відображати відповідно в р. 1.6, 1.6.1, 1.6.2 ГД ч. І Звіту.
Водночас інформацію щодо операцій із гуманітарною допомогою потрібно відображати в додатку ГД до рядків 1.6.2 ГД, 2.4.2 ГД та 3.1 ГД Звіту. Зауважте, Додаток ГД до Звіту подають неприбуткові організації, що є отримувачами та набувачами гуманітарної допомоги.
Підготовка до нових стандартів звітності вимагає точності та уваги до деталей. З LIGA360 ви отримаєте доступ до інструментів, інструкцій та аналітичних матеріалів, які необхідні для відповідності оновленим регуляціям. Наші ресурси дозволять вашій компанії ефективно реагувати на зміни в регулятивному середовищі та оптимізувати процеси звітності. Оцініть переваги LIGA360, замовивши індивідуальну презентацію прямо зараз.
Також радимо прочитати: