Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Незабаром змінять правила митного оформлення

Реклама

Новий Митний кодекс - ключова рекомендація для України у Звіті щодо розширення ЄС, оприлюдненому восени минулого року. Прогрес, досягнутий до 1 вересня, увійде до звіту за 2025 рік, і вплине на поточну оцінку готовності України до вступу до ЄС.

Розробку проєкту нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС Мінфін прагне завершити до кінця квітня. При цьому його ухвалення Верховною Радою заплановано на січень 2026 року.

Для розробки сформовали 15 робочих груп, до складу яких увійшли представники Мінфіну, Держмитслужби, експерти EU4PFM та Офісу реформ Мінфіну.

Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт EU4PFM з митних питань, відзначив прогрес у розвитку нового Митного кодексу та наголосив на наступних 3-х ключових етапах, яких очікують від української сторони:

  • готовність тексту для перекладу;

  • передача документу урядом до Верховної Ради;

  • очікувана дата ухвалення парламентом.

На квітень розробники запланували закінчити підготовку тексту, а вже у травні розпочнуть його перекладати, щоб у червні передати для оцінки експертам DG TAXUD. До парламенту проєкт повинен потрапити до 31 серпня.

Олександр Москаленко, директор Департаменту митної політики Мінфіну, розповів, що у жовтні Мінфін проситиме народних депутатів прийняти проєкт кодексу за основу. Лише після цього розпочнеться підготовка до 2-го читання, щоб у січні 2026 року новий Митний кодекс був готовий до прийняття як закон.

Уже прийнятий закон мають оцінити в ЄС. У цей час Мінфін працюватиме над підзаконними актами. У міністерстві прагнуть, щоб у 2027 році в Україні запрацювало митне законодавство, відповідне законодавству ЄС.

Такий таймлайн, повідомили у Державній митній службі, затверджено рішенням Керівного комітету з підготовки нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС.

Більше аналітичних матеріалів за темою є в LIGA360. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини