Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як обчислюють середню зарплату для страхових виплат

Реклама

Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для страхових виплат, є 12 календарних місяців роботи перед місяцем, в якому стався нещасний випадок, за тим місцем роботи, де нещасний випадок мав місце.

Якщо людина працювала на підприємстві, де стався страховий випадок, менше 12 календарних місяців, то середню зарплату обчислюють за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до останнього числа місяця).

Водночас, коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць, середній заробіток рахують за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку.

Якщо ж у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку заробітку в людини з поважних причин не було взагалі, або страховий випадок настав у перший день роботи, середню зарплату слід визначати, виходячи з тарифної ставки/посадового окладу або її частини, встановленої на день настання права на страхову виплату.

Якщо тарифна ставка не встановлена, кажуть у ПФУ, розрахунок проводиться з розміру мінімальної зарплати (або її частини), встановленої законом на день настання права на страхову виплату.

Зауважте, що Порядок обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердив Кабмін своєю постановою від 26.09.2001 р. № 1266.

Кадровий облік для вашого бізнесу - без турбот, з новою LIGA360! Отримайте аналітику і покрокові алгоритми дій у разі звільнення, прийняття працівників на роботу чи нарахування відпускних. Замовте персональну презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини