Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
Реклама

Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період:

  • його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пп. 5 і 13 ч. 1 ст. 40 КЗпП);

  • перебування працівника у відпустці (крім звільнення за п. 13 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Днем звільнення вважається останній день роботи. Підставою для призначення, зокрема, допомоги по тимчасовій непрацездатності є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності (п. 1 ч. 1 ст. 23 розд. ІV Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).

Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності у випадках, зазначених у п. 1 і п. 7 ч. 1 ст. 15 Закону № 1105-XIV, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабміном (ч. 2 ст. 15 Закону № 1105-XIV).

Порядок нарахування та сплати ЄСВ регулюється виключно Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Платниками ЄСВ є, зокрема, підприємства, установи, організації, фізособи, які використовують найману працю та органи, які виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності відповідно до законодавства для осіб, які її отримують.

Водночас застрахована особа - це фізособа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому Законом № 2464-VI порядку єдиний внесок (п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464-VI). Після звільнення працівника підприємство не несе обов'язку страхувальника, а відповідно, і платника страхових внесків.

Отже, наголосили у Головному управлінні ДПС у Черкаській області, суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, нараховані та виплачені особам після їх звільнення, не є базою нарахування єдиного внеску.

Дізнайтеся, як наші інструменти можуть зробити ваше податкове планування простішим і більш ефективним, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини