При здійсненні розрахунків за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів розрахунки проводяться на повну суму покупки з формуванням відповідного розрахункового документа, в якому зазначено, окрім інших обов'язкових реквізитів: назва, ціна, повна вартість, вид та форма розрахунку. Форма розрахунку може бути виключно безготівкова, а вид оплати має відповідати способу, який фактично використано при оплаті товару («подарунковий сертифікат», «талон», «відомість», а за безкоштовними рецептами - «безоплатно» та суму коштів за цією формою оплати). Якщо загальна сума покупи більша ніж вартість, зокрема, подарункового сертифіката, талонів, то в чеку зазначається декілька форм оплати: «готівкова та/або безготівкова» та сума коштів за кожною формою оплати, яка була використана при здійсненні розрахунку. На цьому наголосили фахівці ДПСУ в роз'ясненні із категорії 109.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Контролери наголосили, що у безоплатному програмному рішенні «ПРРО ДПС» не реалізована функція проведення розрахунків за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецепті.
Радимо також ознайомитися зі статтею «Розрахунки через POS-термінал у юрособи-єдинника: датою отримання доходу є дата фіскального чека»
Хочете знайти практику правозастосування з актуальних питань? Найповнішу інформацію та інструменти legal research надасть LIGA360. Побачте всебічний контекст з різних інформаційних потоків: 1,8 млн НПА та аналітичних матеріалів, 116 млн судових рішень, 300 реєстрів та відкритих джерел. Замовте презентацію для вашої команди.