Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У разі невиплати зарплати працівник зможе не працювати – закон прийняли за основу

1 травня 2025, 14:40
1503
0
Автор:
Реклама

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця» (реєстр. №9510). Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк - за проєкт проголосували 251 нардеп.

Документ спрямований на вирішення проблеми хронічної заборгованості по зарплаті, яка стала ще гострішою через війну та економічну нестабільність. Законопроєкт встановлює відповідальність роботодавця у разі затримки виплати зарплати. Так, пропонують зобов'язати роботодавця, у разі затримки виплати заробітної плати на строк більше 15 календарних днів після закінчення місяця, за який здійснюється виплата, сплатити працівникові пеню в розмірі та на умовах, визначених трудовим або колективним договором, але не менше облікової ставки НБУ у розрахунку на рік за кожен день затримки, та виплатити всю суму заборгованості із заробітної плати та суму компенсації відповідно до Закону «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

Також хочуть надати працівнику право тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плати на строк більше 15 календарних днів.

Окрім того, документ передбачає створення спеціальної гарантійної установи, яка компенсуватиме борги перед працівниками у випадку банкрутства роботодавця. Компенсація може становити до трьох середньомісячних зарплат, але не більше дванадцяти мінімальних. Цей період також буде зараховуватися до страхового стажу.

Деякі положення законопроєкту мають вводити в дію тільки після завершення воєнного стану в Україні.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? Більше аналітичних матеріалів за темою є в LIGA360. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини