Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як не втратити відшкодування з ПДВ, якщо у Декларації помилка

Реклама

Не варто панікувати, якщо знайшли помилку у податковій декларації з ПДВ або в додатку Д3. Помилки можна виправити. Однак робити це слід правильно, щоб не втратити право на бюджетне відшкодування.

Якщо платник виявив самостійно помилку у поданій раніше ПДВ-декларації (в межах строків давності - 1095 днів згідно зі ст. 102 ПКУ), він має подати уточнюючий розрахунок (п. 50.1 ПКУ). Це також підтверджує і п. 2 розд. IV Порядку № 21.

Якщо помилка стосується розділів, до яких подавалися додатки (наприклад, Додаток 3 (Д3)), до уточнюючого розрахунку потрібно додати нову версію додатку з позначкою «Уточнюючий».

В уточнюючому розрахунку має міститись:

  • графа 4 - старі (неправильні) показники;

  • графа 5 - правильні, вже виправлені дані;

  • графа 6 - різниця між графами 4 і 5 (з відповідним знаком «+» або «-»).

Якщо значення в графах 4 і 5 однакові - графу 6 заповнювати не потрібно.

У Головному управління ДПС у Тернопільській області зауважили, що не всі помилки можна виправити. Деякі помилки автоматично анулюють право на бюджетне відшкодування, зокрема, це помилки у таких частинах Д3:

  • графа «зазначається цифрами» у підпункті «а»;

  • рядок «Усього» графи 4 таблиці 1 підпункту «б».

Якщо такі помилки є - право на відшкодування втрачається. Потрібно подати новий уточнюючий розрахунок за відповідний період і зменшити суму до відшкодування до нуля.

Виправляти помилки в декларації необхідно вчасно і правильно, особливо в Додатку 3. Інакше навіть технічна неточність може призвести до втрати ПДВ-відшкодування.

LIGA360 спростить для тебе ведення бухгалтерського обліку. Читай свіжу аналітику експертів, дізнавайся про законодавчі новації та знаходь відповіді у практичних ситуаціях. Замов презентацію рішення прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини