Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як повернути готівку за товар, якщо у скриньці РРО не вистачає коштів

Реклама

Трапляється, що покупець повертає товар, відмовляється від послуги, прийняття цінностей або торговцю просто необхідно скасувати помилково проведену через РРО суму розрахунку. Реєстрацію видачі коштів продавець може здійснити шляхом проведення від'ємної суми. Така вимога п. 7 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіном від 14.06.2016 р. № 547.

Зауважте, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн, продавець має скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар/ відмовляється від послуги, відомості про товар/ послугу, суму виданих коштів, номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару/ отримання послуги (п. 8 розд. III Порядку № 547).

Аналогічний акт складається і під час скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку або помилково вибраної форми оплати (готівка, картка, кредит тощо). В акті також зазначають дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа.

Податківці Головного управління ДПС у Чернівецькій області зауважили, що акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку, помилкової форми оплати слід зберігати протягом трьох років. При цьому торговець зобов'язаний надати зазначені акти податківцям під час проведення перевірки.

Видають готівку з кас за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями, що передбачено п. 26 розд. ІІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

Якщо у скриньці РРО недостатньо готівки, щоб повернути необхідну суму покупцеві, касир повинен звернутися до бухгалтерії підприємства, щоб з каси видали певну суму готівки для повернення покупцю. Касир РРО, отримавши з каси бухгалтерії кошти, вносить їх до касового апарату шляхом проведення «службового внесення».

ФОП також вносить готівку до скриньки РРО за допомогою операції «службове внесення».

Переконайтеся в перевагах LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини