ПКУ не конкретизує вид відпустки, який є підставою для звільнення платника-єдинника від сплати єдиного податку відповідно до п. 295.5 ПКУ, а лише визначає, що звільнення від сплати єдиного податку на час відпустки можливе лише протягом одного календарного місяця на рік.
Одночасно, відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами згідно з Законом «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР надають жінкам на підставі медичного висновку, а отже платника-єдинника І/ІІ групи, який не використовує працю найманих осіб, звільнено від сплати єдиного податку на цей період, якщо він триває 30 і більше календарних днів. Проте це можливо лише у разі підтвердження інформації про непрацездатність відповідним витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності.
Отже, щоб не сплачувати єдиний податок, платник має подати до податкової заяву у довільній формі з інформацією про терміни лікарняного по вагітності та пологам та додати витяг з Електронного реєстру листків непрацездатності (п. 298.3.2 ПКУ).
У Головному управлінні ДПС у Запорізькій області зауважили: якщо підтверджений витягом період непрацездатності розпочався до 20 числа місяця та закінчився у наступному(их) місяці(ях), то такого платника звільнено від сплати єдиного податку за календарний місяць, в якому почався лікарняний, та за всі повні календарні місяці, які припадають на цей період непрацездатності. При цьому за календарний місяць, в якому період непрацездатності закінчився, єдиний податок необхідно сплачувати відповідно до норм ПКУ.
Завважте, що з 01 серпня 2023 року ФОПи - єдинники І та ІІ групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих рф, можуть не сплачувати єдиний податок до останнього числа місяця, в якому завершено такі активні бойові дії/ завершено тимчасову окупацію (п.11 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Відкрийте для себе всі переваги LIGA360, отримавши доступ до неї прямо зараз.
Читайте також: