Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як виправити помилково проведену через РРО операцію

Реклама

Внесення чи видачу готівки з місця проведення розрахунків необхідно реєструвати через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.

Це передбачено п. 6 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547.

У випадках повернення товару, скасування розрахунку тощо, видачу коштів через РРО потрібно реєструвати від'ємною сумою, але не через операцію «сторно» (п. 7 і 8 розд. III Порядку).

Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, складається акт про видачу коштів, у якому потрібно зазначати:

  • дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар;

  • відомості про товар;

  • суму виданих коштів;

номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару.

Такий самий акт складають і при скасуванні помилкової операції або помилкової форми оплати. Акти слід зберігати 3 роки та надавати податківцям під час проведення перевірки.

У Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі зауважили, що у разі помилкової операції «службове внесення», її потрібно виправити до кінця робочого дня відповідно до п. 7 та 8 розд. III Порядку.

Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз'яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.

Радимо прочитати:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини