Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Голова Верховної Ради зареєстрував пакет законопроєктів щодо прожиткового мінімуму

14 липня 2025, 10:35
563
0
Автор:
Реклама

Голова українського Парламенту повідомив про реєстрацію у парламенті пакета з чотирьох законопроєктів, які мають на меті зробити прожитковий мінімум реальним соціальним стандартом, а не формальною цифрою. Запропоновані зміни передбачають визначення прожиткового мінімуму як соціального стандарту, що реально гарантує базові умови життя, а також відокремлення його від невластивих функцій, таких як формування зарплат чиновників чи штрафів. «Ми пропонуємо запровадити окремі показники для розрахунку зарплат, штрафів і зборів, щоб вони не впливали на розмір прожиткового мінімуму», - зазначив Руслан Стефанчук.

Розповімо лаконічно про ці ініціативи. Їхні автори - голова ВРУ Руслан Стефанчук і ще 124 народні депутати, зокрема і глави профільних парламентських комітетів: соціального Г. Третьякова, фінансового Д. Гетманцев та економічного Д. Наталуха. Набрання чинності зазначених законодавчих ініціатив передбачено з

1 січня 2026 року.

Законопроєкт №13466

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для підвищення розміру прожиткового мінімуму (№13466 від 11.07.2025 р.) пропонує замінити використання прожиткового мінімуму на базову (орудну) величину для визначення розмірів посадових окладів працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, органів місцевого самоврядування, державних службовців, працівників і посадових осіб державних органів, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну службу", перелік яких визначено частиною третьою статті 3 Закону України "Про державну службу".

Передбачається, що розмір базової (орудної) величини для визначення розмірів посадових окладів має встановлюватись у законі про Держбюджет на відповідний рік за поданням КМУ. Крім того, Кабінету Міністрів доручається забезпечити розрахунок розміру базової (орудної) величини для визначення розмірів посадових окладів та її встановлення в проекті закону про Державний бюджет України на 2026 рік. При цьому розмір базової (орудної) величини для визначення розмірів посадових окладів у 2026 році не може бути менше 3470 гривень.

Корисні ситуації щодо обліку робочого часу та розрахунків оплати праці - є у LIGA360. Завжди тримай відповіді під рукою! Більше переваг за посиланням.

Законопроєкт №13467

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо створення передумов для підвищення розміру прожиткового мінімуму (№13467 від 11.07.2025) передбачає внести зміни до статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» - встановити базовий посадовий оклад судді у кратних значеннях базової (орудної) величини; змінити положення статті 150 цього Закону, визначивши оклади дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя також у кратних значеннях; доповнити прикінцеві положення Закону нормою про запровадження нових підходів до визначення окладів з 1 січня 2026 року.

Законопроєкт №13468

Проект Закону про внесення змін до статті 585 Митного кодексу України щодо створення передумов для підвищення розміру прожиткового мінімуму (№13468 від 11.07.2025 р.) передбачає внесення змін до частини третьої статті 585 МКУ шляхом заміни згадки про прожитковий мінімум на базову (орудну) величину для визначення розміру посадового окладу посадових осіб митних органів.

Також передбачено, що Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2026 року, але не раніше дати набрання чинності законом, яким вводиться базова (орудна) величина в законодавство України.

Законопроєкт №13469

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення (№13469 від 11.07.2025 р.) передбачає внесення змін до низки законодавчих актів України, зокрема до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, а також до законів України, що регулюють державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, реєстрацію речових прав на нерухоме майно, ведення Державного земельного кадастру, надання адміністративних послуг і функціонування Єдиного державного демографічного реєстру.

Суть змін полягає у системному перегляді підходів до визначення грошових зобов'язань у вигляді штрафів та зборів з 01.01.2026. Замість застосування прожиткового мінімуму як бази для розрахунків запроваджується новий принцип - використання штрафної ставки, ставки адміністративного збору для визначення розмірів адміністративного збору та їх встановлення в проекті закону про Державний бюджет України на 2026 рік у розмірі, не меншому за 2028 гривень.

Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та відкрийте нові можливості для вашого бізнесу.

Читайте також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини