Кабмін затвердив проєкт закону про допомогу сім'ї до та після народження дитини. Він передбачає підвищення одноразової виплати жінкам після народження дитини з 10,3 тис. грн до 50 тис. грн.
«Суттєво збільшуємо виплати жінкам, які народили дитину, але не мають професійного стажу. Зараз така виплата становить менше 1000 гривень, а після ухвалення закону буде складати 7 тисяч грн на місяць. Передбачаємо щомісячні виплати одному з батьків чи опікуну як допомогу для догляду до досягнення дитиною одного року. Розмір виплат окремо визначить Уряд», - повідомив прем'єр Денис Шмигаль.
Також передбачено впровадження програми “єЯсла”: після того як дитині виповниться один рік батьки матимуть вибір - повернутися до роботи або виховувати дитину до трьох років. Якщо вони оберуть перший варіант, держава щомісячно платитиме 8 тисяч грн. У разі обрання другого варіанта за мамою або татом збережеться сплата єдиного соціального внеску аж до триріччя малюка.
“Пакунок малюка” планують в двох варіантах: натуральна допомога або грошова компенсація в розмірі понад 7,5 тисяч гривень.
У Мінсоцполітики уточнили, що проєкт закону передбачає підвищення розмірів низки «дитячих» виплат, зокрема на період вагітності та пологів та після народження дитини:
підвищення одноразової виплати жінкам, які народили, до 50 тис. грн (наразі її розмір складає 10 320 грн);
підвищення розміру допомоги для незастрахованих осіб - 7 000 грн щомісяця (наразі розмір допомоги складає 25% від розміру прожиткового мінімуму, тобто 757 грн щомісяця);
продовження виплати «Пакунок малюка». Батьки новонароджених продовжать отримувати натуральну допомогу «пакунок малюка» або грошову компенсацію у розмірі 7 689 грн.
На період догляду за дитиною заплановані:
допомога на догляд до досягнення дитиною 1 року як для застрахованих, так і для не застрахованих осіб;
запровадження програми «єЯсла» на оплату послуг з догляду за дитиною після досягнення дитиною 1 року, щоби батьки мали вибір: доглядати дитину вдома до 3х років, чи повернутися до роботи, скориставшись послугами з догляду за дитиною, за які заплатить держава (цільові кошти у розмірі 8000 грн);
якщо мама (або батько) вирішать доглядати за дитиною до трьох років, за ними збережеться сплата ЄСВ протягом всього цього періоду.
Також пропонуються додаткові інструменти підтримки для родин, які виховують дитину з інвалідністю. Окрім загальнодоступних виплат і послуг, для них передбачено:
надання послуги раннього втручання;
допомогу для догляду за дитиною „єЯсла” у підвищеному розмірі (до 16000 грн);
соціальну послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю;
послуги асистента дитини або соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання;
реабілітаційні заходи тощо.
Бажаєте контролювати законодавчі зміни з "гарячих тем"? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.
Читайте також:
- Відпустка для догляду за дитиною: хто з родичів може її отримати
- Декретна відпустка без наказу: можна, але не завжди
- Декретні для ФОП: як розрахувати, якщо в розрахунковому періоді є пільга з ЄСВ
- Декретні для працівниці резидента Дія Сіті: як розрахувати
- Декретні для працівниці за договором ЦПХ: умови оплати
- Працівниця припиняє декретну відпустку: підстави та наслідки для роботодавця