Чи має право роботодавець змушувати працівників виконувати трудові обов'язки під час оголошеної повітряної тривоги? Відповідь знають у Держпраці, де наголошують, що керівники підприємств, установ, організацій, суб'єкти господарювання бізнесу зобов'язані забезпечувати цивільний захист своїх працівників під час оповіщення повітряної тривоги.
Згідно зі статтею 153 Кодексу законів про працю України роботодавець не вправі вимагати від працівника виконання роботи, що становить явну небезпеку для життя працівника, а також в умовах, що не відповідають законодавству з безпеки праці.
При цьому, прямої відповідальності за роботу підприємства під час повітряної тривоги чинне законодавство України наразі не передбачає.
Але під час війни повітряна тривога не буває навчальною - щоразу, коли її оголошують, існує загроза життю. Тож якщо, перебуваючи на робочому місці, почули сирену, мусите виконати заходи, передбачені на такий випадок внутрішнім документом підприємства, - інструкцією, або планом реагування, акцентує Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
Всі відповіді щодо кадрового обліку на підприємстві - тепер в єдиній платформі LIGA360. Миттєво знайдіть НПА, консультацію експерта чи аналітичну статтю для будь-якої ситуації: відпускні, лікарняні, найм і звільнення працівників, військовий облік тощо. Оцініть переваги в дії, замовивши персональну консультацію.
Читайте також:
- Право співробітника не працювати під час повітряної тривоги