Видання The Economist оприлюднило вчергове т.зв. «індекс Біг Мака», який визначає, скільки повинен коштувати бутерброд Біг Мак від Макдоналдс у тій чи іншій країні, враховуючи курс її національної валюти. Такий індекс The Economist складає регулярно з 1986 року. На думку експертів журналу, такий індекс найбільш наочно оцінює купівельну спроможність різних валют, оскільки McDonald's працює у більшості країн світу, а сам Біг Мак містить достатню кількість продовольчих компонентів (хліб, м'ясо та овочі), щоб вважати його універсальним узагальненням харчових продуктів.
Згідно з цьогорічним дослідженням, "реальний" курс долара в Україні повинен становити 22 грн, тобто гривня недооцінена на 47,5%. Станом на липень 2025 року офіційний курс долара США становить приблизно 41,8 грн. В Україні Біг Мак коштує 132 грн, а в США - $6,01. Якщо перерахувати ціну українського Біг Мака у доларах за поточним курсом, то він коштує лише $3,16.
Серед інших недооцінених, згідно з «індексом Біг Мака», валют:
- єгипетський фунт - недооцінений на 57,9%;
- індонезійська рупія - 57,0%;
- індійська рупія - 56,2%;
- тайванський долар - 55,7%;
- в'єтнамський донг - 51,6%;
- філіппінське песо - 50,4%;
- південноафриканський ранд - 49,8%.
Серед найбільш переоцінених валют лідирує швейцарський франк (+49,6%), уругвайський песо (+29,6%), крони Норвегії (+22,1%), Швеції (+21,8%) та Данії (+16,6%), а також євро (+15,2%) і британський фунт (+13,5%).
Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання - у новій LIGA360. Підсилюй роботу бухгалтера а кадровика використанням комплексної інформації. Замов персональну презентацію менеджера.
Читайте також:
- Зміни в підході до встановлення офіційного курсу валют: як це впливає на облік
- Обмін фінансовою інформацією для податкових цілей
- Зміна валюти платежу: як показати в обліку
- Чекліст для перевірки благодійного збору: як не натрапити на шахраїв
- Чи можуть сторони зазначити в договорі орендну плату в інвалюті