Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Повернули об'єкт фінлізингу: що має врахувати лізингодавець

29 червня 2026, 17:30
5
0
Автор:
Реклама

Дострокове повернення об'єкта фінансового лізингу викликає запитання щодо його оцінки, подальшого обліку та ПДВ-наслідків для лізингодавця.

У статті "Повернення об'єкта фінансового лізингу: облік у лізингодавця" розібрано практичні питання, які виникають у лізингодавця після дострокового повернення предмета фінлізингу, та показано порядок відображення таких операцій у бухгалтерському й податковому обліку.

Якщо Ви не наш клієнт - почніть свою роботу з LIGA360 вже сьогодні - Ligazakon.net

Для цілей податку на прибуток сама операція повернення не впливає на облік. Отриманий об'єкт залежно від подальшого використання відображають як основний засіб або як товар. Якщо його зараховують до основних засобів, у окремих платників можуть виникати різниці.

У ПДВ-обліку порядок залежить від статусу лізингоодержувача. Якщо об'єкт повертає платник ПДВ, він нараховує податкові зобов'язання та складає податкову накладну. Лізингодавець отримує право на податковий кредит за зареєстрованою податковою накладною. Якщо повернення здійснює неплатник ПДВ, діють спеціальні правила визначення бази оподаткування під час подальшого продажу такого майна.

У бухгалтерському обліку повернений об'єкт можна зарахувати до основних засобів або до товарів. Як варіант оцінки, його вартість визначають виходячи з первісної вартості об'єкта фінлізингу за мінусом сплачених лізингових платежів у частині компенсації його вартості.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини