Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банки не мають права нав'язувати кредитні картки

18 травня 2012, 14:47
404
0
Реклама

Мінюст в ході роз'яснення питань про виплату заробітної плати і соціальних виплат за допомогою платіжних карток відмітив наступне.

В умовах стрімкого розвитку платіжних систем майже кожен громадянин має зарплатову, пенсійну або іншу соціальну платіжну картку.

При цьому громадяни все частіше скаржаться на нав'язування банками кредитних карток шляхом їх емісії на ім'я утримувача зарплатової карти без згоди клієнта.

Деякі банки в процесі впровадження кредитних продуктів заходять настільки далеко, що дозволяють отримати засоби із зарплатової картки тільки за умови активації кредитної картки.

Такий механізм є не просто неприпустимим - він порушує гарантоване Конституцією право громадянина на своєчасне отримання винагороди за працю.

У зв'язку з цим автори листа відмітили, що банкам слід звернути увагу на ст. 55 Закону про банки, яка зобов'язує їх докладати максимальних зусиль для уникнення конфлікту інтересів працівників банку і клієнтів і забороняє вимагати від клієнта придбання будь-яких товарів або послуг від банку або від спорідненого або пов'язаного обличчя банку в якості обов'язкової умови надання банківських послуг.

Громадянам, у свою чергу, слід пам'ятати, що стосунки банку з клієнтом є суто договірними і регулюються відповідно до умов договору. Підписуючи договір на обслуговування зарплатової картки, слід звертати увагу на пропоновані банком супутні послуги і на механізм їх дії.

Законодавством встановлена добровільність обрання громадянином форми виплати покладених йому платежів і неприпустимість нав'язування з боку банків додаткових умов отримання готівкою заробітної плати і інших соціальних виплат (роз'яснення від 17.05.2012 р.).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини