ГНСУ нагадала, що серед основних принципів податкового законодавства (а також в процедурі оскарження рішень податкових органів) передбачена презумпція правомірності рішень платника податків, згідно якої у разі неоднозначного (множинною) трактування норми закону або іншого нормативно-правового акту або норм різних законів або різних нормативно-правових актів рішення приймається на користь платника.
При цьому податкове відомство відмітило, що специфіка колізій, що виникають в законодавстві, як правило, пов'язана з розподілом норм права на загальні і спеціальні, і при конкуренції цих норм необхідно керуватися правилом відносно пріоритетності спеціальних норм над загальними.
На підтвердження своїх слів податківці апелюють до практики застосування норм права судами, яка свідчить про те, що рішення на користь платника податків приймається у разі, якщо протиріччя між платником і контролюючим органом не може бути вирішене за рахунок застосування загальновизнаних прийомів тлумачення неоднозначних законодавчих норм (надання переваги нормі, прийнятій пізніше або спеціальною, що являється) (лист від 29.03.2012 р. № 5121/6/10-1115/1384).