Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ розглянула порядок обкладення ПДВ транспортно-експедиторських послуг

1 червня 2012, 12:38
206
0
Реклама

ГНСУв ході розгляду порядку обкладення ПДВ транспортно-експедиторської діяльності, відмітила наступне.

1. Об'єктом обкладення ПДВ є транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором у рамках договору транспортної експедиції резидентам або нерезидентам, а базою обкладення ПДВ - винагорода експедитора.

У базу не включаються витрати експедитора на оплату послуг з перевезення вантажів на митній території перевізником, який залучений до виконання договору транспортної експедиції.

Отже, експедитор не повинен нараховувати податкові зобов'язання і виписувати податкову накладну на послуги з перевезення, придбані у перевізника.

Експедитор виписує податкову накладну замовникові на дату виникнення податкових зобов'язань, виходячи з вартості наданих такому замовникові послуг (отриманої винагороди).

Експедитор відбиває податкові накладні:

- отримані від перевізника, в розділі II реєстру податкових накладних, в графах 13 "Вартість без ПДВ" і 14 "Сума ПДВ". У декларації по ПДВ такі суми вказуються в рядку 14 розділу II "Податковий кредит";

- виписані замовникові, в розділі I реєстру податкових накладних, в графах 8 "База оподаткування" і 9 "Сума ПДВ". У декларації оподатковувані по основній ставці операції відбиваються в рядку 1 розділу I "Податкові зобов'язання".

2. Експедитор нараховує ПДВ на суму послуг, отриманих їм на території України від перевізника-нерезидента, виписує податкову накладну і включає нараховану суму до складу податкових зобов'язань декларації по ПДВ за відповідний звітний період.

При цьому враховуючи, що експедитор визначає свої податкові зобов'язання виходячи з отриманої їм винагороди, він не має права включати суми ПДВ, вказані в такій податковій накладній, в податковий кредит (лист від 19.04.2012 р. № 11358/7/15-3417-17).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини