Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін надав рекомендації по складанню декларації по податку на прибуток з використанням МСФО

11 червня 2012, 13:05
174
0
Реклама

Мінфін надав методичні рекомендації по складанню декларації по податку на прибуток підприємств з використанням даних бухгалтерського обліку і дотриманням вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, в яких відзначається, зокрема, наступне.

Платники, які застосовують МСФО, для визначення об'єкту оподаткування ведуть облік прибутків і витрат за такими стандартами з урахуванням положень НКУ. При застосуванні положень НКУ, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку, вони використовують відповідні МСФО.

Нормы НКУ відносно складу собівартості виготовлених і реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, зокрема, загальновиробничих витрат; відносно порядку оцінки зворотних відходів, отриманих в процесі виробництва, на вартість яких зменшуються прямі матеріальні витрати; відносно методів оцінки вибуття запасів - застосовуються підприємствами згідно МСБУ 2 "Запаси".

Згідно з цим стандартом собівартість запасів слід визначати по формулі "перший вступ - перша витрата" (ФІФО), средневзвешенной собівартості або по методу конкретної ідентифікації індивідуальної собівартості запасів.

Норма НКУ відносно дати отримання інших прибутків застосовується підприємствами згідно МСБУ 18 "Дохід", відповідно до якого дохід признається тільки коли є вірогідність вступу до суб'єкта господарювання економічних вигод, пов'язаних з операцією.

При визначенні курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості і іноземної валюти, підприємства застосовують положення МСБУ 21 "Вплив змін валютних курсів" (лист від 29.05.2012 р. № 31-08410-06-5/13634).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини