Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ розглянула нові терміни розрахунків у ВЭД за послуги з переробки давальницької сировини

27 червня 2012, 11:54
162
0
Реклама

ГНСУ відмітила, що з 01.06.2012 р. набув чинності новий ТЧУ, у зв'язку з чим втратив силу Закон про операції з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних стосунках, нормами якої був передбачений 90-денний термін розрахунків при наданні (отриманні) послуг з переробки, обробки, збагачення давальницької сировини, і визначена відповідальність за порушення терміну.

Законом про порядок розрахунків в іноземній валюті встановлений 180-денний термін розрахунків в іноземній валюті при експорті/імпорті робіт (послуг), а у разі порушення цього терміну стягається пеня за кожен день прострочення у розмірі 0,3 % від суми неотриманої виручки (вартості товару, що недопостачає) в іноземній валюті, перерахованій в грошову одиницю України по курсу НБУ на день виникнення заборгованості, загальний розмір якої не може перевищувати суми неотриманої виручки (вартості товару, що недопостачає).

При цьому слід враховувати, що згідно Конституції закони не мають зворотної дії в часі за винятком випадків пом'якшення відповідальності.

Таким чином, на розрахунки за надані (отримані) послуги з переробки, обробки, збагачення давальницької сировини, які здійснюються в грошовій формі і не завершені за станом на 01.06.2012 р., поширюватиметься термін, визначений Законом № 185/97, - 180 днів.

Якщо ж розрахунки за надані (отримані) послуги здійснюються частиною давальницької сировини або готової продукції, то необхідно керуватися Законом про бартерні операції у ВЭД.

В той же час, з 01.06.2012 р. набули чинності зміни до Закону № 185/94, якими передбачено, що у разі приміщення товарів в митний режим переробки за межами території України, термін повернення цих товарів в митному режимі імпорту визначається згідно ТЧУ.

Тому у разі порушення резидентом терміну повернення продуктів переробки на територію України, визначеного згідно ТЧУ, застосовуватиметься відповідальність, передбачена Законом № 185/94.

При цьому по векселях (письмовим зобов'язанням), які за станом на 01.06.2012 р. не були погашені і знаходилися на обліку в податкових органах, необхідно забезпечити погашення згідно із Законом про операції з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних стосунках (лист від 06.06.2012 р. № 15682/7/22-3317).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини