Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ розглянула особливості обкладення НДФЛ інвестиційного прибутку, отриманого за участю посередника

2 липня 2012, 11:04
150
0
Реклама

ГНСУ нагадала, що згідно пп. 170.2.9 НКУ податковим агентом платника податків, який здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, являється такий професійний торговець.

Отже, торговець цінними паперами (його філія, відділення, інший відособлений підрозділ), який діє на підставі договору, ув'язненого з платником податків, є податковим агентом і повинен виконати усі функції, покладені на податкового агента, в порядку, визначеному чинним законодавством.

Методика визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента затверджена спільним наказом-рішенням Мінфіну і ГКЦБФР від 22.11.2011 р. № 1484/1689.

Об'єктом оподаткування є інвестиційний прибуток. Загальні стани відносно порядку визначення бази оподаткування доходу у формі інвестиційного прибутку по операціях з інвестиційними активам і особливості визначення інвестиційного прибутку від операцій з цінними паперами передбачені розділами II, III Методики.

Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.

Облік фінансових результатів операцій з інвестиційними активами, які здійснюються за договором з податковим агентом, розрахунок бази оподаткування і суми податку, а також сплата податку здійснюються таким податковим агентом самостійно, окремо від прибутків і витрат такого податкового агента і окремо по кожному платникові податків (лист від 22.02.2012 р. № 3116/6/10-1115/826).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини