У зв'язку із скороченням з 1 липня терміну реєстрації податкових накладних в ЕРНН з 20-ти до 15-ти календарних днів у бухгалтерів виникає питання: скільки часу відводиться для реєстрації НН, виписаних у кінці червня?
На сторінках видання "БУХГАЛТЕР & ЗАКОН" ми вже відмічали, що новий 15-денний термін реєстрації повинен застосовуватися тільки до НН, складеним після набуття чинності Закону № 4834 (з 01.07.2012 р.).
Отже, складені в червні 2012 р. НН підлягають реєстрації в ЕРНН впродовж 20 календарних днів, оскільки саме цей період був встановлений абз. 7 п. 201.10 НКУ на дату їх складання.
Таке твердження грунтується на тому, що норми Закону № 4834 застосовуються виключно з моменту його набуття чинності і закони не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або відміняють відповідальність.
Побоювання незалежних експертів про можливу фіскальну позицію представників ДПС не виправдалися. Як свідчить роз'яснення, розміщене в Єдиній базі податкових знань, в головному податковому відомстві також схиляються до того, що датовані червнем НН підлягають реєстрації впродовж 20-денного терміну.
До відома.
Витягання з відповіді на питання в ЕБНЗ: "Протягом якого годині платник ПДВ має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування до неї у Єдиному реєстрі податкових накладних, які виписані до 01.07.2012"?.
"Тому податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних, що виписані до 01.07.2012, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних, що виписані 01.07.2012 та після зазначеної дати, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання".