Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підписання витратної накладної зобов'язує розрахуватися за отриманий товар

24 липня 2012, 09:57
234
0
Реклама

ВХСУ звернув увагу господарських судів на трактование деяких норм цивільного і господарського права в касаційних справах (лист від 17.07.2012 р. № 01-06/928/2012).

Автори листа, зокрема, відмітили, що згідно ч. 1 ст. 692 ГКУ покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачена розстрочка платежу.

Отже, якщо інше не встановлене договором або актом цивільного законодавства, течія терміну виконання грошового зобов'язання, що виникло на підставі договору купівлі-продажу, починається з моменту прийняття товару або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, і положення ч. 2 ст. 530 ГКУ, в якій говориться про термін (періоді) виконання боржником обов'язку, який встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, до відповідних правовідносин не застосовується.

При цьому підписання покупцем витратної накладної, яка є первинним обліковим документом в розумінні Закону про бухгалтерський облік, і відповідає вимогам, зокрема, ст. 9 згаданого Закону і Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку і фіксує факт здійснення господарської операції і встановлення договірних стосунків, є основою виникнення обов'язку по здійсненню розрахунків за отриманий товар. Термін виконання відповідного грошового зобов'язання визначається за правилами, встановленим ч. 1 ст. 692 ГКУ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини