Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ повідомила умови представлення повідомлення про об'єкти оподаткування

30 липня 2012, 10:20
384
1
Реклама

ГНСУ надала податкову консультацію, в якій відмітила, зокрема, наступне.

1. Повідомлення про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які здійснюється діяльність, по ф. № 20-ОПП подається усіма платниками податків незалежно від організаційно-правової форми у разі наявності, виникнення, зміни стану об'єктів оподаткування.

Інформація про такі об'єкти оподаткування, як товари, дохід (прибуток), обороти по реалізації товарів (робіт, послуг), операції з поставки товарів (робіт, послуг), відбивається у відповідній звітності платника (декларація по податку на прибуток, по ПДВ, розрахунок по ф. № 1ДФ і ін.) податків, тому про такі об'єкти оподаткування не треба повідомляти у ф. № 20-ОПП.

Враховуючи, що ф. № 20-ОПП введена з 14.01.2011 р., то платники податків, створені після цієї дати, зобов'язані представити в орган ДПС по місцезнаходженню об'єкту оподаткування вказане повідомлення впродовж 10 робочих днів після реєстрації, створення або відкриття такого об'єкту (з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди або іншого документу на право власності, користування або розпорядження майном і т. п.).

Для платників податків, створених до 14.01.2011 р., термін представлення повідомлення по ф. № 20-ОПП не визначений. Але оскільки його представлення є обов'язковим, то такі платники податків зобов'язані представити його з ознакою відносно первинного надання інформації про об'єкти оподаткування. При цьому слід врахувати, що у разі встановлення в ході документальної перевірки випадків непредставлення цього повідомлення до платників податків застосовуються штрафні санкції згідно ст. 117 НКУ.

Основною метою впровадження повідомлення по ф. № 20-ОПП являється отримання від платників податків інформації про наявні у них об'єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення і фактичний стан (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються і т. д.).

2. Перерахунок сум прибутків, нарахованих платникові, проводиться працедавцем для визначення правильності оподаткування і полягає в уточненні виплачуваних впродовж року місячних прибутків з урахуванням сум, які вже були нараховані безпосередньо за відповідні звітні місяці (відпускні, лікарняні і т. д.).

3. Вартість профспілкової путівки, що надається платникові податків на оздоровлення членів сім'ї старше 18 років, обкладається НДФЛ як додаткове благо по ставці, встановленій п. 167.1 НКУ (15% або 17% залежно від розміру отриманого доходу). Сімейна профспілкова путівка, в яку включається і вартість оздоровлення члена сім'ї старше 18 років, оподатковується у розмірі частини отриманого доходу на оздоровлення такого члена сім'ї (лист від 15.06.2012 р. № 10112/16/18-3115).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини