Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Працедавець зобов'язаний зберегти робоче місце для жінки, що знаходиться в декреті

1 серпня 2012, 11:23
293
0
Реклама

Минсоцполитики відмітило, що працедавець не має права вивести робітницю з штату під час її знаходження у відпустці по догляду за дитиною до досягнення ним трьох років.

На період відпустки по догляду за дитиною до досягнення ним трьох років за працівником зберігається місце роботи (посада).

Вказана категорія працівників не може бути звільнена за ініціативою працедавця, окрім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

Частково оплачувана відпустка по догляду за дитиною надається жінці повністю або частково впродовж терміну до досягнення дитиною трирічного віку. При цьому жінка може на власний розсуд у будь-який час припинити частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або, знаходячись в такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.

На період знаходження робітниці у відпустці по догляду за дитиною працедавець має право прийняти іншого працівника для заміщення тимчасово не обійнятої посади до фактичного виходу на роботу жінки, що знаходиться у відпустці. З таким працівником полягає терміновий трудовий договір.

У випадку якщо у працівника закінчилася відпустка по догляду за дитиною або ж такий працівник виявив бажання приступити до роботи на умовах неповного робочого часу, знаходячись в цій відпустці, то вона виходить на посаду, яку займав до отримання цієї відпустки. Інший працівник, який на час знаходження вказаного працівника у відпустці працював на цій посаді за терміновим трудовим договором, підлягає звільненню (лист від 16.05.2012 р. № 158/13/133-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини