Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент підписав Закон про податкові пільги для індустрії програмної продукції

2 серпня 2012, 14:50
202
0
Реклама

Президент підписав Закон про внесення змін до НКУ відносно особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції (Закон від 05.07.2012 р. № 5091 - VI)яким передбачені, зокрема, наступні податкові пільги.

ПДВ. З 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р. звільняються від ПДВ операції з поставки програмної продукції, до якої відносяться :

- результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної або учбової комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів або онлайн-сервісів;

- криптографічні засоби захисту інформації.

Податок на прибуток. Для суб'єктів індустрії програмної продукції з 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р. ставка податку на прибуток підприємств встановлена у розмірі 5 %.

Такі суб'єкти вестимуть окремий облік прибутків і витрат, пов'язаних з отриманням прибутку від здійснення видів діяльності індустрії програмної продукції, з урахуванням таких особливостей:

- до витрат, пов'язаних з отриманням прибутку, оподатковуваного по пільговій ставці, не відносяться амортизація і витрати, пов'язані з отриманням прибутку від іншої діяльності;

- витрати і амортизація, пов'язані з отриманням пільгового і непільгового прибутку, розподіляються пропорційно прибуткам.

Скористатися пільгою по податку на прибуток дозволяється володарям спеціального свідоцтва, для отримання якого передбачена процедура реєстрації в податковому органі.

Зареєструватися суб'єктом індустрії програмної продукції може суб'єкт господарювання, який упродовж 4 попередніх послідовних кварталів відповідав усім нижченаведеним критеріям :

- питома вага прибутків від здійснення видів діяльності індустрії програмної продукції складає не менше 70 % усіх прибутків;

- первинна вартість основних засобів або нематеріальних активів перевищує 50-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року;

- відсутність податкового боргу;

- відсутність постанови про визнання банкротом.

Для знову створених суб'єктів індустрії програмної індустрії дозволяється відповідність вказаним критеріям за двохквартальний період (з наступною податковою позаплановою невиїзною перевіркою відповідності критеріям ще через два квартали).

Види діяльності індустрії програмної продукції пов'язані з:

- виданням програмного забезпечення;

- комп'ютерним програмуванням;

- консультуванням з питань інформатизації;

- управлінням комп'ютерним устаткуванням;

- створенням і впровадженням інформаційно-технічних комплексів, систем і мереж;

- обробкою даних, розміщенням інформації на веб-вузлах.

Нагадаємо, що це друга версія згаданого Закону. Першу Президент не підписав і повернув на доопрацювання у ВРУ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини