Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Минсоцполитики нагадало відмінності між трудовим і цивільно-правовим договорами

9 серпня 2012, 11:21
245
0
Реклама

Минсоцполитики відмітило, що виконання робіт або надання послуг може здійснюватися фізособою на підставі трудового договору або на підставі цивільно-правових договорів, відомих на практиці як "трудові угоди".

Сторонами трудового договору є працівник і працедавець. Працівника приймають на роботу (посада) для виконання певної роботи по конкретній кваліфікації, професії, посаді, з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку.

За договором підряду (цивільно-правовому договору) одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій риск виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти і сплатити виконану роботу.

Підрядник, на відміну від працівника, не підкоряється правилам внутрішнього трудового розпорядку, не може вимагати гарантій, передбачених для суб'єктів трудових стосунків, оскільки він не має статусу працівника, сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик.

При цьому трудові книжки ведуться на усіх працівників, трудящих на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Записи про виконання робіт на підставі цивільно-правових договорів в трудову книжку не заносяться (лист від 20.04.2012 р. № 64/06/187-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини