Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Минсоцполитики розглянуло порядок застосування підсумовуваного обліку робочого часу

9 серпня 2012, 12:05
235
0
Реклама

Минсоцполитики розглянуло порядок обліку лікарняного або відпустки у разі ведення підсумовуваного обліку робочого часу і відмітило, зокрема, наступне.

Відповідна норма робочого часу за обліковий період, яка розраховується виходячи з кількості робочих днів за тиждень (шестиденна або п'ятиденна) і тривалість робочого дня, має бути реалізована шляхом виходу на роботу по графіку змінності.

Обліковий період встановлюється в колективному договорі підприємства і може вимірюватися місяцем, кварталом, півріччям або роком. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні і святкові дні, годинник відпочинку.

Щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, встановлена графіком, може коливатися впродовж облікового періоду, але загальна сума годин роботи за обліковий період повинна відповідати нормі робочого часу.

При підрахунку нормального числа робочого годинника облікового періоду виключаються дні, які по графіку або розпорядку роботи доводяться на якийсь час, впродовж якого працівник був звільнений від виконання трудових обов'язків у зв'язку з відпусткою, виконанням державних або громадських обов'язків, тимчасовою непрацездатністю і т. п.

Нормальна тривалість робочого часу визначається шляхом віднімання з норми тривалості робочого часу (розрахованою по графіку шестиденного або п'ятиденного робочого тижня) в обліковому періоді часу, впродовж якого працівник знаходився у відпустці, на лікарняному і т. д.

Враховуючи, що посібник з тимчасової непрацездатності оплачується по графіку роботи підприємства (структурного підрозділу або по індивідуальному графіку роботи), то при підрахунку нормального числа робочого годинника облікового періоду виключаються дні, які по графіку роботи (змінності) доводяться на період тимчасової непрацездатності працівника.

Якщо працівник знаходився у відпустці, при підрахунку нормального числа робочого годинника облікового періоду виключаються дні по графіку 8-годинного робочого дня (п'ятиденного робочого тижня), оскільки відпустки надаються в календарних днях.

Якщо останній день відпустки або лікарняного припав на робочу зміну по графіку роботи, то працівник повинен приступити до роботи в наступну зміну, яка доводиться по графіку роботи або скоректованому графіку роботи у зв'язку з його хворобою (відпусткою) (лист від 05.07.2012 р. № 229/13/116-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини