"Обережно, включаю ПДВ"! Такий жартівливий напис прикріпила над своїм робочим столом моя давня знайома - бухгалтер, в посадові обов'язки якої входить, у тому числі, оформлення податкових накладних покупцям продукції, вироблюваної її рідним підприємством.
Проте людям, що добре знає тонкощі обкладення ПДВ, особливості складання податкової звітності по цьому податку, а найголовніше - міру відповідальності за порушення правил податкового обліку (зокрема, неправильне оформлення податкових накладних), це висловлювання здасться серйозним.
У новому номері "БУХГАЛТЕР & ЗАКОН" вашій увазі пропонується алгоритм по заповненню Декларації по ПДВ. У основу цього алгоритму лягли положення окремих норм НКУ, які визначають порядок числення податкових зобов'язань і податкового кредиту по ПДВ, обороти по відповідних рахунках бухгалтерського обліку, а також посилання на статті з нашого аналітичного видання, накази і листи ГНСУ, що мають найбезпосередніше відношення до того або іншого заповнюваного рядка Декларації по ПДВ.
Сподіваємося, що наш алгоритм стане важливою підмогою у вашій роботі при складанні як чергової, так і наступної податкової звітності по ПДВ.
Немає нічого таємного, що не стало б явним. Але все таки є інформація, яка стає явною лише для певної категорії користувачів і те, в строго обумовлених законодавством випадках. Ми маємо на увазі банківську таємницю, про порядок розкриття якої можна дізнатися із статті "Банківська таємниця: що важливо знати юридичним і фізичним особам". Тут же можна ознайомитися з нововведеннями відносно правил зберігання і використання персональних даних як одного з елементів банківської таємниці.