Держпідприємництва розглянула законопроект, яким передбачається внесення змін до ст. 5 Закону про ЕСВ в частині визначення порядку зняття з обліку в органах ПФУ фізосіб-підприємців, які не мають найнятих робітників, і повідомила, що редакція проекту, допрацьована за результатами робочої наради, в цілому відповідає заявительному принципу державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, але містить окремі недоліки.
Зокрема, згідно із запропонованими змінами фізособи-підприємці після припинення їх підприємницької діяльності по заявительному принципу і до дати зняття з обліку в ПФУ мають зобов'язання і несуть відповідальність, передбачену Законом про ЕСВ для платників ЕСВ.
Таким чином, фізособа після держреєстрації припинення його підприємницької діяльності по заявительному принципу нестиме зобов'язання по сплаті ЕСВ, представленню звітності і виконувати інші обов'язки за період, коли воно вже не є підприємцем.
Тому вказана норма проекту вимагає уточнення в частині того, що фізособа повинна мати зобов'язання і нести відповідальність, передбачену Законом про ЕСВ, тільки за період здійснення ним діяльності до моменту державної реєстрації припинення його підприємницької діяльності по заявительному принципу.
Також проект вимагає доопрацювання в частині встановлення граничного терміну, впродовж якого органи ГНСУ і ПФУ повинні провести перевірку правильності нарахування, числення і сплати податків, зборів і ЕСВ фізособою-підприємцем за період господарської діяльності до моменту держреєстрації припинення підприємницької діяльності по заявительному принципу, і встановлення граничного терміну зняття фізособи з обліку у вказаних органах (лист від 10.08.2012 р. № 2409/0/20-12).