Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держпідприємництва розкритикувала зміни критеріїв держнагляду в трудовій сфері

28 серпня 2012, 13:08
130
0
Реклама

Держпідприємництва відмітила, що проект постанови КМУ про внесення змін до критеріїв оцінки міри ризику від здійснення діяльності суб'єктами господарювання в частині дотримання вимог законодавства про працю і визначення періодичності здійснення держнагляду вимагає доопрацювання з урахуванням наступних зауважень.

1. Визначення такого критерію, як виплата працівникам заробітної плати на рівні мінімальної або нижче.

Оскільки законодавством встановлена заборона на оплату праці на рівні нижче за рівень мінімальною, цей критерій вимагає викладу в редакції, яка унеможливлювала б порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства : "встановлення випадків невідповідності розміру нарахованої заробітної плати законодавчо встановленому розміру мінімальної заробітної плати".

2. Віднесення суб'єкта господарювання до відповідної міри ризику залежно від кількості найнятих робітників і, одночасно, кількості працівників, одержуючих заробітну плату не вище за мінімальну.

Цей механізм не є конституційним в частині рівності усіх громадян перед законом і законодавчого забезпечення мінімального рівня оплати праці.

3. Визначення такого критерію, як невідповідність кількості працівників підприємства обсягам виробництва (виконаних робіт, зроблених послуг).

Враховуючи суб'єктивність вказаного критерію і неможливість розробки прозорого і об'єктивного механізму визначення невідповідності між чисельністю працівників і об'ємом виробництва, пропонується викласти вказаний критерій однозначніше, в редакції, яка дозволяє уникнути суб'єктивності механізму його реалізації (лист від 21.08.2012 р. № 2655).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини