Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінився порядок інформування вкладників про систему гарантування вкладів фізичних осіб

5 вересня 2012, 13:51
223
0
Реклама

Затверджено нове Положення про порядок інформування вкладників про систему гарантування вкладів фізичних осіб (рішення Фонду гарантування вкладів фізосіб від 23.07.2012 р. № 10).

Інформування вкладників як і раніше здійснюватиметься безпосередньо Фондом і його учасниками. Для інформування вкладників Фонд зобов'язаний:

- двічі в рік публікувати в газетах "Урядовий кур'єр" і "Голос України" перелік учасників Фонду по встановленій формі і у встановлені терміни, а також розміщувати цей перелік на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет;

- оприлюднити в установленому порядку річний звіт про свою діяльність і фінансову звітність;

- розміщувати інформацію про введення у банку тимчасової адміністрації;

- інформувати вкладників про результати виконання основних етапів плану врегулювання неплатоспроможного банку;

- здійснювати публікацію відомостей про ліквідацію банку і призначення уповноваженої особи;

- інформувати громадськість про систему гарантування вкладів фізичних осіб шляхом проведення прес-конференцій, семінарів, розміщення відповідної інформації в ЗМІ.

Оголошення про відшкодування засобів вкладникам має бути опубліковане Фондом в газетах "Урядовий кур'єр", "Голос України" і на його офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше за сім днів з дати ухвалення рішення про відгук банківської ліцензії і ліквідації банку. Про завершення виплат гарантованої суми відшкодування Фонд повинен повідомити не пізніше чим за 30 днів до закінчення терміну ліквідації банку.

Посилені вимоги до оформлення і змісту інформації для вкладників, яку зобов'язані розміщувати банки. Зокрема, в перелік включена коротка довідка, зміст якої затверджений Фондом в додатку 2 до нового Положення.

Обнародуемая банком інформація має бути завірена підписом керівника банку з вказівкою дати оновлення інформації і друком банку. Оригінали цієї інформації зберігаються у банку. У відособлених підрозділах банку мають бути розміщені копії такої інформації, завірені у встановленому законодавством порядку.

Документ набуває чинності одночасно з набуттям чинності Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", але не раніше дня його офіційної публікації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини