Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суми держпідтримки на придбання доступного житла не включаються в дохід оподаткування

14 вересня 2012, 09:49
150
0
Реклама

ГНСУ роз'яснила особливості обкладення НДФЛ суми держпідтримки на будівництво або придбання доступного житла.

Передусім у відомстві нагадали про те, що на сьогодні діють дві програми держпідтримки у вирішенні "квартирного питання".

Перша - "Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла", у рамках якої забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає в сплаті державою 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла і наданні пільгового іпотечного житлового кредиту.

Друга - "Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, що потребують поліпшення житлових умов", передбачаюча механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, що потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини відсотків по кредитах, отриманих на будівництво (реконструкцію) або придбання в об'єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками (управителями) в об'єктах, прийнятих в експлуатацію після 2009 року, житла (квартири у багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки або майнові права на них).

Отже, державна підтримка, яка реалізується у рамках вищезгаданих бюджетних програм у вигляді сплати за рахунок державних коштів 30 відсотків вартості житла або у вигляді здешевлення вартості іпотечних кредитів шляхом відшкодування частини відсотків по кредитах, отриманих громадянами, не включається в загальний місячний (річний) дохід оподаткування платника податків.

Крім того, суми витрат платника податків на сплату витрат на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, і відсотків по ньому, відносяться до витрат, дозволених до включення в податкову скидку (лист від 17.08.2012 р. № 1040/0/71-12/17-1117).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини