Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ОСМД і ЖСК не можуть бути виробниками або виконавцями житлово-комунальних послуг

17 вересня 2012, 14:35
234
0
Реклама

Минрегионстрой спільно з Нацкомиссией, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг виклали своє бачення механізму співпраці комунальних підприємств з об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку.

Визначені чинним законодавством мета і предмет діяльності ОСМД і ЖСК не передбачають здійснення ними господарській діяльності, а тому ОСМД і ЖСК не є суб'єктами господарювання і не можуть бути виробниками або виконавцями житлово-комунальних послуг.

Виходячи з необхідності проведення реформи житлово-комунального господарства, а також закріплених чинним законодавством України обов'язків підприємств, що роблять і надають житлово-комунальні послуги споживачам згідно з умовами договору, співпраця між ОСМД (ЖСК) і підприємствами-ліцензіатами можливо за умови ведення цими підприємствами іншого виду діяльності, окрім того, що ліцензується, яким є централізоване постачання холодною і гарячою водою, водовідведення і централізоване опалювання.

Якщо на загальних зборах ОСМД (ЖСК) виконавцем послуг з централізованого постачання холодною і гарячою водою, водовідведення і централізованого опалювання визначено підприємство-ліцензіат, то стосунки між співвласниками будинку, ОСМД (ЖСК) безпосередньо як юридичною особою і підприємством здійснюються виключно на договірних умовах.

Підприємства, визначені виконавцями відповідних послуг, не повинні відмовляти ОСМД (ЖСК) в укладенні договорів по централізованому постачанню холодною і гарячою водою, водовідведенню і централізованому опалюванню безпосередньо з власниками квартир як з індивідуальними споживачами (лист від 10.09.2012 р. № 7/8-14514; 3214/02-11-05).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини