Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ порозумілася з ВАСУ в питаннях податкових перевірок

3 жовтня 2012, 12:02
212
0
Реклама

ГНСУ провела з ВАСУ круглий стіл із спірних питань податкового законодавства і по його підсумках повідомила таке.

1. Законодавством передбачено право слідчого у рамках УПКУ, відповідною постановою призначати проведення перевірок суб'єктів господарювання. Такі постанови з позиції ВАСУ обов'язкові до виконання органами ДПС.

2. Органи ДПС не мають права приймати податкові повідомлення-рішення за результатами перевірок, призначених відповідно до карно-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність, до дня набуття чинності відповідного рішення суду.

Згідно з думкою ВАСУ, податкове повідомлення-рішення, прийняте за результатами перевірок, призначених на підставі постанови органу дізнання, слідчого, прокурора до винесення відповідної ухвали суду в межах УПКУ, буде скасовано.

3. При оскарженні рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень платник податків на власний розсуд визначає, чи порушені його права. Проте ці рішення, дія або бездіяльність мають бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права і обов'язки у сфері публічно-правових стосунків.

У свою чергу укладення акту перевірки і власне сам акт перевірки (у тому числі акт, на підставі якого надалі було порушено кримінальну справу) не є рішеннями органу владних повноважень, а отже не породжують для платника податків настання яких-небудь юридичних наслідків і не впливають на його права, обов'язки і законні інтереси, що у свою чергу унеможливлює, з урахуванням ст. 17 КАСУ, на їх оскарження таким платником податків в судовому порядку.

В той же час слід враховувати, що платником податків можуть бути оскаржені певні процесуальні дії органу ДПС при проведенні перевірки (наприклад, вилучення оригіналів первинних документів і тому подібне), окрім дій з оформлення і складання акту перевірки.

Що стосується акту перевірки, на підставі якого надалі було порушено кримінальну справу, то укладення такого акту перевірки разом з іншими доказами можуть бути предметом дослідження в карному процесі.

Вказана позиція висловлена і повністю підтримана ВАСУ.

4. Положення законодавства не передбачають права адміністративних судів на призначення перевірок, що у свою чергу унеможливлює органів ДПС, при таких обставинах, на їх проведення.

Вказана позиція висловлена і повністю підтримана ВАСУ.

5. У разі невступу або невидачі судових рішень на час граничного терміну їх оскарження, касаційні скарги органів ДПС повинні містити клопотання про відновлення пропущеного терміну на оскарження, дату представлення клопотання про видачу судового рішення, дату отримання або вступу такого рішення.

До касаційної скарги обов'язково додаються копія клопотання про видачу судового рішення і копії обжалуемых рішень судів, з доказами їх фактичного вступу (отримання) відповідним органом ДПС.

Враховуючи позицію ВАСУ, надання таких доказів буде основою для відновлення термінів на оскарження у разі несвоєчасного отримання копії відповідного судового рішення (лист від 31.07.2012 р. № 20727/7/10-0217/2986).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини