Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нотаріальна палата заперечує проти перетворення нотаріуса на творчого юриста

8 жовтня 2012, 17:12
208
0
Реклама

Нотаріальна палата проаналізувала проекти змін до Закону про нотаріат і попросила ВРУ врахувати наступне.

Здійснення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, працюючих в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси), і, як виняток, - на посадовців органів місцевого самоврядування.

Для здійснення нотаріальних дій тепер потрібний не просто їх реєстратор, як це в основному було раніше, а творчий, добре знайомий з чинним законодавством юрист, що правильно орієнтується в досить складному правовому крузі громадських стосунків.

Враховуючи виняткову складність роботи нотаріуса, особливо що стосується оформлення спадкових прав, посвідчення угод, законодавством були встановлені особливі вимоги до осіб, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю, а саме: вони обов'язково повинні мати вищу юридичну освіту і стаж роботи за фахом не менше 6 років, з них 3 року - помічником нотаріуса, скласти кваліфікаційний іспит.

Нотаріус є державним реєстратором прав на нерухоме майно і їх обтяжили т.д. Таким вимогам посадовці сільських і селищних рад не відповідають. Не маючи відповідної освіти і за відсутності професійної підготовки вони не зможуть належним чином здійснювати нотаріальні дії, а значить, повною мірою здійснювати захист прав і інтересів фізичних і юридичних осіб.

До того ж, останніми роками законодавець послідовно обмежував компетенцію посадовців органів місцевого самоврядування в здійсненні нотаріальних дій, залишивши їм прості.

Слід також врахувати, що за останні 10 років чисельність нотаріусів збільшилося втричі, повністю забезпечуючи потреби суспільства в їх послугах, а доступ до професії - необмежений.

Окрім цього, ухвалення вказаних законопроектів суперечить принципам Міжнародного Союзу Нотаріату і міжнародній практиці і державній правовій політиці, яку реалізує Мінюст.

Автори законопроектів не врахували і правові, організаційні і матеріально-фінансові основи функціонування органів місцевого самоврядування, визначені Законом про місцеве самоврядування, а також цілі і завдання, витікаючі з прийнятих 06.09.2012 р. змін до Закону про нотаріат (лист від 28.09.2012 р. № 617/9).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини