Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпідприємництва заперечує проти удосконалення діяльності АТ

10 жовтня 2012, 11:22
182
0
Реклама

Держпідприємництва вважає, що законопроект про удосконалення діяльності акціонерних товариств не відповідає принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Зокрема, проектом передбачається доповнення Закону про акціонерні товариства новими нормами в частині надання права особі (особам, діючим спільно), що є власником 95 і більше відсотків акцій суспільства, вимагати у усіх акціонерів продати прості акції суспільства, що належать їм, цій особі (обличчям), а акціонери зобов'язані продати акції, що належать ним.

Згідно ст. 41 Конституції ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване тільки як виняток за мотивами громадської необхідності, на основі і в порядку, встановлених законом, і за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Також ст. 13 Конституцій визначено, що держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

Отже, згадане нововведення проекту не відповідає Конституції і основним принципам непорушності права приватної власності, передбаченим законодавством України (лист від 02.10.2012 р. № 3928).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини