Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Інвестиційні збитки фізосіб враховуються в річній декларації

17 жовтня 2012, 14:14
204
0
Реклама

ГНСУ відмітила, що податковим агентом фізособи, що здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами (зокрема, банка), являється такий торговець.

Податковий агент - торговець з метою визначення об'єкту оподаткування при виплаті платникові податків доходу за придбані у нього інвестиційні активи враховує документально підтверджені витрати такого платника на придбання цих активів.

При цьому обов'язок торговця виконувати функції податкового агента не звільняє платника податків від обов'язку декларування результатів усіх операцій по купівлі і продажу інвестиційних активів, здійснених впродовж звітного року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, вказаних в пп. 170.2.8 НКУ.

Податок розраховується шляхом застосування до бази оподаткування ставки податку, встановленої п. 167.1 НКУ.

Наприклад, платникові податків в травні виплачений (нарахована) інвестиційний прибуток у розмірі 32000 грн.

Ця сума перевищує 10730 грн., тому її частина у розмірі 10730 грн. оподатковується по ставці 15 %, а інші 21270 грн. - по ставці 17 %.

Згідно з методикою визначення інвестиційного прибутку торговцем при виконанні функцій податкового агента, якщо в результаті розрахунку інвестиційного прибутку від операцій з цінними паперами або дериватами виникає негативне значення, воно вважається інвестиційним збитком.

При цьому якщо за результатами звітного податкового року об'єкт оподаткування має негативне значення (інвестиційний збиток), його сума не враховується податковим агентом, а за результатами річного декларування може бути перенесена платником податків в зменшення інвестиційного доходу, отриманого від операцій з інвестиційними активами.

Інвестиційний збиток від продажу інвестиційного активу не враховується при визначенні інвестиційного прибутку від операцій з цінними паперами або дериватами у разі, якщо платник податків :

- впродовж звітного (податкового) року продає інвестиційний актив за договором, який обумовлює право на його зворотний викуп наступного року, або придбаває опціон на такий викуп;

- продає інвестиційний актив пов'язаним з ним особам;

- дарує інвестиційний актив або передає його у спадок.

Отже, на думку податківців, професійний торговець цінними паперами, виконуючи функції податкового агента, при визначенні інвестиційного прибутку не враховує інвестиційний збиток. При цьому платник податків - фізична особа при формуванні загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами враховує суму інвестиційних збитків за результатами річного декларування (лист від 21.08.2012 р. № 680/0/61-12/17-1115).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини