Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держмитслужба розглянула особливості заповнення митної декларації

24 жовтня 2012, 13:40
132
0
Реклама

Держмитслужба роз'яснила питання відносно:

- заповнення графи 31 митної декларації (лист від 19.10.2012 р. № 11.1/2-12.2/11775-ЕП);

- внесення змін до митної декларації (лист від 08.10.2012 р. № 12/4-12.2/3492-ЕП).

У першому листі митники дійшли висновку, що невнесення в графу 31 митної декларації відомостей, що дозволяють ідентифікувати і класифікувати товар згідно УКТ ВЭД, а також у форму "електронного инвойса" наявних відомостей про товар, передбачених вказаною формою (зокрема, артикул (марка, модель, сорт, тип і т. д.), торгова марка, виробник), і відомостей про товар, необхідних для ідентифікації або класифікації, передбачених законодавством, є порушенням статті 257 ТЧУ і Положення про митні декларації.

У другому листі відзначається, що внесення змін до митної декларації, прийнятої митним органом, допускається до моменту завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму, а також впродовж трьох років з дня завершення їх митного оформлення. Зміни повинні торкатися тільки об'єктів, вказаних в митній декларації.

Після завершення митного оформлення зміни в митній декларації можуть вноситися шляхом:

- представлення у випадках, визначених ТЧУ, декларантом або уповноваженим ним обличчям додаткової митної декларації і оформлення її митним органом;

- заповнення і оформлення митним органом листа коригування по відповідній формі.

Лист коригування заповнюється і оформляється митним органом у випадку:

- отримання митним органом інформації про перерахування декларантом до держбюджету митних платежів у вигляді доплати або підтвердження Казначейством факту повернення з держбюджету засобів після закінчення митного оформлення;

- необхідності віддзеркалення по письмовому зверненню декларанта або уповноваженого ним особи відомостей про товари, які сталі відомі після закінчення митного оформлення товарів, не пов'язаних з перерахуванням сум митних платежів по митній декларації.

Лист коригування складається за допомогою автоматизованої системи митного оформлення за формою згідно з додатком 4 до Положення про митні декларації в двох екземплярах і скріплюється відбитком особистого номерного друку митника. Один екземпляр листа коригування повертається декларанту або уповноваженому ним особі, а другою зберігається в справах підрозділу митного оформлення.

Електронний екземпляр листа коригування вноситься в локальні бази даних митного органу і Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини