Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкова накладна залишається без нових реквізитів

13 листопада 2012, 11:50
335
1
Реклама

Сьогодні почався четвертий місяць з моменту набуття чинності п. 57 Закону № 5083, що додало в певний НКУ перелік обов'язкових реквізитів податкової накладної номер і дату митної декларації для імпортних товарів.

При цьому Кабмін був зобов'язаний впродовж трьох місяців з дня набуття чинності цього Закону забезпечити перегляд і упорядковування центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів.

Всупереч цим вимогам, у формі податкової накладної новий реквізит досі так і не з'явився.

В принципі, Кабмін (разом з Мінфіном і ГНСУ) можуть виправдатися тим, що Закон № 5083 набув чинності не повністю, а станеться це не раніше 01.01.2013 р., але причина такої бездіяльності може критися і в іншому.

Оскільки багато хто у бухгалтерських кругах критикував це нововведення, цілком імовірно, що Кабмін роздумує про відміну цього реквізиту, але не може визначитися із зручним способом, який би дозволив вийти з цієї ситуації з честю, а не з підібганим хвостом.

Найвдалішим для Уряду вирішенням цього питання став би, напевно, варіант відміни податкової накладної, що якраз нещодавно і пропонувало зробити Минсоцполитики, але в цю передвиборну обіцянку віриться важко.

Швидше за все, відміну нового реквізиту податковою накладною прикрутять де-небудь непомітно до якогось законопроекту, наприклад, про державну підтримку планування "будівництва світлого майбутнього в одній окремо взятій квартирі і на одній окремо взятій присадибній ділянці, відгородженій від іншого людства колючим дротом" (брати Стругацкие©).

Нагадаємо, що ГНСУ дозволила користуватися діючою формою податкової накладної без цих реквізитів до моменту внесення відповідних змін до форми цього документу (лист від 21.08.2012 р. № 1272/0/71-12/15-3117).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини