Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Головний податковий інспектор передбачив прийняття змін в НКУ

14 листопада 2012, 12:52
302
0
Реклама

Голова ГНСУ Олександр Клименко на прес-конференції припустив, що 20 листопада Верховна Рада може ухвалити законопроекти № 11284 і 11285 про внесення змін до порядку оподаткування розрахункових операцій і операцій з цінними паперами, дериватами, а також адміністрування акцизу і ряду інших податків.

Головний податківець не розділяє скептицизму з приводу цих проектів і без всяких сумнівів упевнений в успіху їх впровадження.

Якщо представник органу виконавчої влади не самого вищого рівня абсолютно упевнений в діях, які зробить через тиждень головний орган законодавчої влади, означає він або ясновидець, або посвячений в плани цього самого законодавчого органу.

У чому діючу владу, зокрема, парламентська більшість, не докориш, так це в неорганізованості законотворчого процесу. Уся система, починаючи із загадкового моменту зародження і формування у світлих мізках суб'єктів законодавчої ініціативи високих задумів, їх убирання в зрозумілу простим смертним мову тексту, продовжуючи рухом готових проектів на усіх етапах бюрократичного шляху і закінчуючи голосуванням, нагадує виробничий конвеєр, відлагоджений під чуйним керівництвом майстра.

Тому в обох випадках суб'єктам господарювання можна починати переглядати свою податкову політику на предмет відповідності нормам цих проектів.

Законопроект № 11285, окрім змін по єдиному податку, зокрема, передбачає:

- встановлення наступних ставок податку на прибуток по операціях відчуження цінних паперів і операцій з дериватами: 0 % від суми операції з продажу цінних паперів на фондовому ринку і від операцій з дериватами, 0,1 % від суми продажу поза фондовою біржею цінних паперів, що знаходяться у біржовому реєстрі, 3 % від суми продажу цінних паперів поза фондовою біржею, які не знаходяться у біржовому реєстрі, і 5 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (85 грн.) за ув'язнений дериват (контракт) поза фондовий біржа;

- введення штрафу у разі виявлення фальсифікату підакцизної продукції у підприємства у розмірі 200 % від вартості товару, але не менше 10 мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 11,18 тис. грн.).

У законопроекті № 11284 передбачені зміни до Законів про ВЭД, про порядок розрахунків в іноземній валюті, про держрегулювання виробництва і звернення спирту і тютюну, про РРО і до Бюджетного кодексу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини