Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держфінінспекція не має права самостійно визначати розмір матеріальних збитків

14.11.2012, 15:53
134
0

Держфінінспекція нагадала, що 16.12.2011 р. набули чинності зміни в Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, недостачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, якими передбачено, що розмір таких збитків визначається шляхом проведення незалежної оцінки відповідно до національних стандартів оцінки.

При визначенні розміру збитку, зокрема, державним підприємствам і суб'єктам господарювання з державною (комунальною) долею в статутному капіталі, у разі потреби здійснюється незалежна оцінка з урахуванням вимог окремого розділу Методики оцінки майна, затвердженої постановою КМУ від 10.12.2003 р. № 1891. За цією ж Методикою визначається розмір збитку, нанесеного державі покупцем об'єкту приватизації за час володіння ним.

Незалежна оцінка здійснюється відповідно до Закону про оцінку майна і національних стандартів оцінки, затвердженими КМУ.

Така оцінка здійснюється суб'єктами оцінної діяльності, до яких органи Держфінінспекції не відносяться.

Тому після набуття чинності постанови № 1253 органи Держфінінспекції не має права самостійно визначати розмір збитків від розкрадання, недостачі, знищення (псування) матеріальних цінностей. У зв'язку з цим доцільно в ході ревізії ініціювати перед об'єктом контролю питання визначення ним суми відповідних збитків за встановленою процедурою (лист від 11.01.2012 р. № 02-18/39).


Увійдіть, щоб залишити коментар