Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Неповний робочий час встановлюється за погодженням сторін

30 листопада 2012, 16:52
211
0
Реклама

Минсоцполитики в ході розгляду питань відносно неповного робочого часу і сумісниці відмітило наступне.

1. Норма статті 56 КЗоТ не обмежує права сторін трудового договору на визначення тривалості неповного робочого часу. Тому тривалість робочого дня (тижні) повинна встановлюватися за угодою між працівником і працедавцем. Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи (наприклад, по 4 години щодня); зменшення кількості днів роботи протягом тижня (3 дні по 8 годин); одночасного зменшення кількості годин роботи впродовж дня і кількості робочих днів протягом тижня (3 дні в тиждень по 5 годин).

У разі встановлення неповного робочого часу оплата праці робиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від вироблення.

Неповний робочий час може встановлюватися на певний період (на певний термін) або без обмеження терміну, про що обов'язково на підставі заяви працівника відзначається в наказі про його переклад на неповний робочий час. Крім того, в наказі має бути чітко вказана кількість годин при перекладі працівника на неповний робочий день або кількість днів при перекладі на неповний робочий тиждень.

Робота на умовах неповного робочого часу не спричиняє за собою яких-небудь обмежень трудових прав працівників, у тому числі і скорочення тривалості їх щорічної основної відпустки.

Особи, трудящі на умовах неповного робочого часу, користуються тими ж правами, що і усі інші працівники підприємства.

Отже, через різні особисті причини працівника неповний робочий час може бути встановлений йому за узгодженням з працедавцем.

2. Сумісниця визначається як виконання працівником, окрім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або на іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина по найму.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин в день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом впродовж місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (лист від 29.08.2012 р. № 318/13/116-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини