Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що принесе бізнесу 2013 рік: звичайні ціни

4 грудня 2012, 15:35
275
1
Реклама

2012-й рік, що минає, видався для суб'єктів господарювання дуже урожайним на різного роду новації. Нововведення у сфері обліку і оподаткування сипалися як з рогу достатку. Велика частина їх вже освоєна, проте не менша кількість нововведень уготована нормотворцами для бізнесу і під новорічну ялиночку року 2013.

Щоб зустріти новий бізнес-рік у всеозброєнні, необхідно вже зараз готуватися до того, що вже набуває чинності. І звичайно ж стежити за тим, що ще вийде із законодавчих пенатів. Адже не за горами вже прийняття Держбюджету-2013 і традиційного новорічного перекроювання нормативки.

Інформаційною підмогою в цій справі, сподіваємося, стане і наш цикл новин про найбільш знакові прийдешні події.

Так, однією з найбільш значущих законодавчих новацій 2013 року безумовно можна рахувати зміни в порядку визначення звичайної ціни. Цей основоположний для цілей оподаткування показник не піддавався змінам навіть з прийняттям Податкового кодексу. А враховуючи пристрасть контролюючих органів, з якою вони відстоюють своє бачення "звичайності" ціни, можна припустити виникнення чергового шквалу приводів для суперечок.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року податковий орган під час проведення перевірки матиме право направити запит на обгрунтування платником податків рівня звичайних цін, на який останній зобов'язаний відповісти або послатися на те, що податковий орган повинен самостійно обгрунтувати, що застосовані ціни не відповідають рівню звичайних цін.

Методи визначення звичайної ціни описані в ст. 39 НКУ, вони застосовуватимуться з 01.01.2013 р. Відмінною рисою процедури визначення звичайної ціни являється принцип послідовності застосування встановлених методів. Це означає, що кожен наступний в переліку метод може бути використаний тільки у тому випадку, якщо звичайну ціну неможливо визначити по попередньому методу.

Зважаючи на досить великий перелік випадків застосування звичайної ціни, варто заздалегідь грунтовно попрацювати над обгрунтуванням її рівня. Зокрема, при укладенні договорів наступного року або при плануванні операцій, оподаткування яких здійснюється на рівні звичайної ціни.

До таких, серед іншого, відносяться придбання товарів (робіт, послуг) у пов'язаних осіб, неплатників податку на прибуток, платників податку на прибуток по інших ставках, безвідплатне отримання товарів (робіт, послуг), визначення первинної або такої, що амортизується вартості основних засобів, бартерні операції, обмеження для суми ПДВ, що включається в податковий кредит, і ін.

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами по цій і іншим тематикам, встановивши систему ЛІГА :ЗАКОН. З 3 по 14 грудня діють акційні умови на підключення до систем. Як заощадити до 4 800 грн. і отримати новорічний подарунок можна дізнатися детальніше тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини