Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що принесе бізнесу 2013 рік: податок на нерухомість

6 грудня 2012, 10:50
145
6
Реклама

Введення податку на нерухоме майно спочатку планувалося з 01.01.2012 р. Проте термін набуття чинності цієї норми був перенесений на 01.07.2012 р., а надалі - на 1 січня 2013 року. У зв'язку з наближенням цієї знаменної дати нагадаємо про того, хто і в якому порядку повинен буде сплачувати цей податок.

Так, платниками податку на нерухомість є фізичні і юридичні особи - власники об'єктів житлової нерухомості, у тому числі і нерезиденти.

Сума податку визначається шляхом множення ставки податку на базу оподаткування, а саме на житлову площу об'єкту оподаткування. Ставки податку встановлюватимуться місцевою владою за 1 кв. м житла, але не можуть перевищувати:

• для квартир площею до 240 кв. м і житлових будинків площею до 500 кв. м - 1 % розміру МЗП, встановленою на 1 січня податкового року;

• для квартир площею понад 240 кв. м і житлових будинків площею понад 500 кв. м - 2,7 % МЗП на 1 січня податкового року.

Правила нарахування податку торкаються як фізичних, так і юридичних осіб. Проте порядок нарахування і сплати податку для фізичних і юридичних осіб істотно відрізняється.

Головною особливістю нарахування податку для фізичних осіб є пільга, передбачена пп. 265.4.1 НКУ.

Особливістю цієї пільги є те, що вона застосовується тільки один раз за звітний період (рік) і застосовується тільки до одного об'єкту. За умовчанням пільга застосовується до того житла, в якому власник зареєстрований (прописаний), проте по вибору платника податків може бути застосована до іншого об'єкту.

Таким чином, якщо у власності у фізособи знаходиться дві квартири площею по 45 кв. м кожна, то пільга може бути застосована тільки до однієї з них. Уся площа другої квартири підлягає оподаткуванню по встановлених ставках (45 кв. м х 10,73 грн./1 кв. м = 482,85 грн.).

Для фізичних осіб податок нараховують органи ДПС на підставі даних, отриманих з Держреєстру речових прав на майно.

Про суми підмета сплаті податку до 1 липня року, за який податок нараховується, фізособі спрямовується податкове повідомлення-рішення. Податок необхідно сплатити впродовж 60 днів з дня його вручення.

Юридичні особи розраховуватимуть податок самостійно за станом на перше січня кожного року. Про суми нарахованого податку необхідно буде представляти декларацію в органи ДПС по місцезнаходженню об'єкту житлової нерухомості до 1 лютого. Якщо ж такий об'єкт є знову створеним, то декларацію необхідно подати впродовж місяця з дня виникнення права власності на нього.

Нарахований податок необхідно буде сплачувати щокварталу авансовими внесками до 30 числа місяця, що йде за звітним кварталом.

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами по цій і іншим тематикам, встановивши систему ЛІГА :ЗАКОН. З 3 по 21 грудня діють акційні умови на підключення до систем. Як заощадити до 4 800 грн. і отримати новорічний подарунок можна дізнатися детальніше тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини