Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Валові витрати на ремонт основних засобів не амортизуються

7 грудня 2012, 10:21
215
0
Реклама

ГНСУ відмітила, що з набуттям чинності НКУ для визначення переліку об'єктів основних засобів, інших необоротних і нематеріальних активів по відповідних групах з метою нарахування амортизації застосовуються ці інвентаризації, проведеною за станом на 01.04.2011 р.

Вартість, що амортизується, по кожному об'єкту основних засобів, інших необоротних і нематеріальних активів визначається як первинна (переоцінена) з урахуванням капіталізованих витрат на модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію і т. п., а також суми накопиченої амортизації за даними бухгалтерського обліку.

Так, згідно п. 14 П(С) БУ 7 "Основних засобів" сума витрат на поліпшення об'єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція і т. п.) збільшує їх первинну вартість.

Отже, при визначенні вартості об'єктів основних фондів на 01.04.2011 р. не враховуються суми витрат, пов'язаних з ремонтом і поліпшенням основних фондів в межах 10 %, які раніше були віднесені до складу валових витрат, і повторно не беруть участь при визначенні амортизації.

Крім того, пп. 8.6.3 - 8.6.7 Закону № 334 передбачали прискорену амортизацію для суб'єктів космічної діяльності, технологічних парків, промислових підприємств, а суб'єктам літакобудування і до нових (що не було в експлуатації) основних фондів (устаткування, працююче на альтернативних видах палива, і устаткування для виробництва альтернативних видів палива) надавалося право застосовувати бонусную амортизацію.

Тобто прискорена (бонусная) амортизація, згідно з податковим обліком, вже була включена у витрати платника.

Таким чином, суми витрат на поліпшення основних засобів і суми прискореної амортизації, які згідно із Законом № 334 були віднесені платником до складу валових витрат до 01.01.2011 р., не підлягають амортизації після цієї дати і повторно не включаються у витрати при визначенні об'єкту оподаткування на прибуток (лист від 28.11.2012 р. № 9969/71-12/15-1417).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини