Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що принесе бізнесу 2013 рік: пільги для IT- галузі

8 грудня 2012, 09:43
319
0
Реклама

Для суб'єктів індустрії програмної продукції Законом № 5091 з 1 січня 2013 передбачені пільгові умови оподаткування ПДВ (звільнення) і податком на прибуток.

ПДВ. З 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р. звільняються від ПДВ операції з поставки програмної продукції, до якої відносяться :

- результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної або учбової комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів або онлайн-сервісів;

- криптографічні засоби захисту інформації.

Податок на прибуток. Для суб'єктів індустрії програмної продукції з 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р. ставка податку на прибуток підприємств встановлена у розмірі 5 %.

Такі суб'єкти вестимуть окремий облік прибутків і витрат, пов'язаних з отриманням прибутку від здійснення видів діяльності індустрії програмної продукції, з урахуванням таких особливостей:

- до витрат, пов'язаних з отриманням прибутку, оподатковуваного по пільговій ставці, не відносяться амортизація і витрати, пов'язані з отриманням прибутку від іншої діяльності;

- витрати і амортизація, пов'язані з отриманням пільгового і непільгового прибутку, розподіляються пропорційно прибуткам.

Скористатися пільгою по податку на прибуток дозволяється володарям спеціального свідоцтва, для отримання якого передбачена процедура реєстрації в податковому органі.

Зареєструватися суб'єктом індустрії програмної продукції може суб'єкт господарювання, який упродовж 4 попередніх послідовних кварталів відповідав усім нижченаведеним критеріям :

- питома вага прибутків від здійснення видів діяльності індустрії програмної продукції складає не менше 70 % усіх прибутків;

- первинна вартість основних засобів або нематеріальних активів перевищує 50-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року;

- відсутність податкового боргу;

- відсутність постанови про визнання банкротом.

Для знову створених суб'єктів індустрії програмної індустрії дозволяється відповідність вказаним критеріям за двохквартальний період (з наступною податковою позаплановою невиїзною перевіркою відповідності критеріям ще через два квартали).

Види діяльності індустрії програмної продукції пов'язані з:

- виданням програмного забезпечення;

- комп'ютерним програмуванням;

- консультуванням з питань інформатизації;

- управлінням комп'ютерним устаткуванням;

- створенням і впровадженням інформаційно-технічних комплексів, систем і мереж;

- обробкою даних, розміщенням інформації на веб-вузлах.

Для отримання свідоцтва, що надає право застосування пільгової ставки податку на прибуток, платник податків повинен відповідати ряду критеріїв впродовж 4-х кварталів.

Нагадаємо, що це друга версія згаданого Закону. Першу Президент не підписав і повернув на доопрацювання у ВРУ.

Оскільки президентські поправки торкалися безпосередньо самої ідеї, ухвалення Закону № 5091 не повною мірою радує авторів і розробників і характеризується ними як півзахід.

Зниження ставок ПДВ і податку на прибуток для галузі не принесе істотних змін. Адже найбільша питома вага в структурі витрат IT- компаній складає якраз оплата праці. Як наслідок, головне навантаження - це діючі нарахування на заробітну плату, а норма про зниження саме їх розміру так і не врахована.

Податкові пільги для IT- галузі мало того, що утілилися у виді, що сильно урізав в порівнянні з проектом, так ще і можуть виявитися малодоступними. Це може бути слідством того, що цілий ряд норм прописаний таким чином, що в процесі їх застосування, швидше за все, виникнуть конфлікти між платниками податків і податківцями. Уникнути цього можна хіба що у разі, якщо Мінфін і ДПС візьмуть на себе відповідальність і детальніше пропишуть порядок дій усіх зацікавлених сторін.

Крім того, статус пільговика накладає досить серйозну відповідальність, оскільки наслідки порушень критеріїв, що надають право на пільгу по податку на прибуток, досить ощутимы для більшості підприємств.

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами по цій і іншим тематикам, встановивши систему ЛІГА :ЗАКОН. З 3 по 21 грудня діють акційні умови на підключення до систем. Як заощадити до 4 800 грн. і отримати новорічний подарунок можна дізнатися детальніше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини