Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що принесе бізнесу 2013 рік: екологічний податок

10 грудня 2012, 14:34
279
0
Реклама

Питання сплати екологічного податку нарешті буде врегульовано на законодавчому рівні.

Так, з 1 січня 2013 року платниками екологічного податку за розміщення побутових відходів є суб'єкти господарювання, що розміщують їх в спеціально відведених для цього місцях або об'єктах, на використання яких отриманий відповідний дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчій владі з питань охорони природного довкілля або його органів на місцях.

Нагадаємо, що з прийняттям НКУ більшість платників податків зіткнулися з проблемою екологічного податку. Якщо раніше його сплата проходила непомітно, через договори із спеціалізованими підприємствами, то зараз багатьом довелося зайнятися ще і його самостійним адмініструванням. В усякому разі ДПАУ у своїх роз'ясненнях від 26.08.2011 року № 23116/7/15-2117 і 07.09.2011 року № 24090/7/15-2117 зробила ряд кроків до цього, максимально розширивши круг платників екологічного податку.

При цьому такі висновки ДПАУ суперечили укладенням, викладеним Мінприроди в листі від 04.08.2011 року N 14364/07/10-11 і Минрегионом в листі від 04.08.2011 року N 7/12-8463. Вказані міністерства розсудили, що не власники, ні балансодержатели, ні виконавці послуг з вивезення побутових відходів, що займаються тільки збором і перевезенням побутових відходів, не здійснюють їх розміщення.

Обидва міністерства були згодні з тим, що місця тимчасового зберігання відходів (контейнери або контейнерні майданчики) для побутових відходів, що належать споживачам - фізичним або юридичним особам або виконавцям послуг з вивезення побутових відходів, не є спеціально відведеними місцями або об'єктами для розміщення відходів, на використання яких необхідно отримати дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчій владі у сфері поводження з відходами.

З цими аргументами згодом погодилася і сама ГНСУ, про що свідчив вихід Узагальнювальної податкової консультації, затвердженої наказом від 16.12.2011 р. № 258.

Закон № 4834 остаточно визначив розміщення відходів як постійне (остаточне) перебування або поховання таких відходів. Це звільнить від зайвого податкового навантаження підприємства, такі відходи, що роблять і тимчасово зберігаючі, переклавши обов'язок по нарахуванню і сплаті податку на тих, хто розміщує відходи на остаточне перебування і поховання.

Крім того, з урахуванням перехідних положень НКУ (п. 2 подразд. 5 разд. XX) з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно ставки екологічного податку складають 75 % від ставок, встановлених ст. 243 - 246 НКУ.

На завершення додамо, якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидань забруднюючих речовин, продаж палива, а також розміщення відходів і утворення радіоактивних відходів, про це необхідно повідомити орган ДПС по місцезнаходженню об'єктів обліку шляхом подачі заяви про відсутність об'єкту оподаткування.

Детальніше по цій темі можна дізнатися з матеріалів, розміщених в системах ЛІГА :ЗАКОН:

Екологічний податок: платники, об'єкти оподаткування, звітність;

Екологічний податок: більше питань, ніж відповідей!

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами по цій і іншим тематикам, встановивши систему ЛІГА :ЗАКОН. З 3 по 21 грудня діють акційні умови на підключення до систем. Як заощадити до 4 800 грн. і отримати новорічний подарунок можна дізнатися детальніше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини