Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ навчить роботі з електронною контрольною стрічкою РРО

11 грудня 2012, 15:43
135
0
Реклама

ГНСУ запланувала проведення фахівцями регіональних податкових служб ряду учбових семінарів з електронної звітності за допомогою касової техніки. На ці заходи будуть запрошені підприємці, що використовують РРО, а також виробники устаткування і сервісні організації, обслуговуючі касові апарати.

Зустрічі з підприємцями згідно з графіком, що додається, продовжаться два тижні і усі аспекти нових правил, які хвилюють підприємців, будуть детально обговорені. Додаткову інформацію про час і місце проведення зустрічі можна отримати в регіональній податковій службі.

Податкове відомство нагадало, що з 1 січня 2013 року вводиться електронна контрольна стрічка реєстраторів розрахункових операцій. На цій стрічці в пам'ять касового апарату або модему, який до нього приєднаний, формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Один раз в добу цей звіт автоматично передаватиметься на сервер ДПС.

Крім того, ГНСУ пообіцяла дати платникам час на адаптацію до нових вимог законодавства. Впродовж першого півріччя 2013 року податкові органи не застосовуватимуть штрафні санкції до користувачів касових апаратів за непредставлення електронної звітності.

При цьому податківці умовчали про те, що таке "рішення" грунтується не на доброті душевній, а на відсутності законних підстав. Тільки з 01.07.2013 р. набуде чинності п. 9 ст. 17 Закону про РРО, який передбачає фінансові санкції у розмірі 10 НМДГ у разі непредставлення в органи податкової служби електронної звітності, пов'язаної із застосуванням РРО.

Взагалі подібні заяви ГНСУ про впровадження пільг відносно фінансових санкцій є популістською демагогією, оскільки податкові органи не мають права приймати такі рішення.

Якщо розглядати гіпотетичну ситуацію, в якій ГНСУ все-таки має право регулювати питання про незастосування до користувачів РРО штрафів за непредставлення електронної звітності, то про її рішення можна здогадатися виходячи з схожого прикладу з мораторієм на застосування штрафів до платників єдиного податку в 2012 році.

Нагадаємо, що ГНСУ вибрала фіскальний варіант тлумачення і знайшла підстави для застосування штрафів в деяких ситуаціях, хоча за бажання згідно з духом закону мораторій можна трактувати на користь платників.

У ситуації з штрафами по РРО податкове відомство лише скористалася слушною нагодою, щоб створити ілюзію турботи про платників.

Якщо невгамовне публічне підлабузнювання ГНСУ перед платниками є чимось більшим, ніж показушний спектакль, що розігрується для іноземних відомств у рамках міжнародної програми по модернізації вітчизняної податкової служби, більшим, ніж галочка в звіті про виконання пункту президентської програми по загальному і повсюдному поліпшенню, і містить хоч дещицю щирого бажання побудувати зрозумілу і ефективну податкову систему і налагодити хороші відносини з платниками податків, тоді рекомендуємо згадати, що про істинні наміри свідчать не слова, а вчинки.

Ну як можна повірити в обіцянки:

- про спрощення обліку і звітності, коли додаються нові рядки, додатки і реквізити;

- про довіру до платників, коли впроваджуються щоденні онлайн звіти за готівковими розрахунками замість щомісячних;

- про чесність, любов і дружність до платників, коли податковий інспектор "просить" виправити цифри в декларації, які не вписуються в директиви нового внутрішньовідомчого наказу, або сплатити податок наперед, коли ревізор "просить" вписати в акт перевірки яке-небудь порушення для виконання плану…

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини