Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ПФУ роз'яснив порядок нарахування санкцій за несплату ЕСВ

14 грудня 2012, 11:40
202
0
Реклама

ПФУ нагадав, що працедавці зобов'язані сплачувати ЕСВ не пізніше за 20-е число місяця, що йде за звітним.

За несплату або несвоєчасну сплату внеску накладається штраф у розмірі 10 % суми недоплати.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 % сум недоплати за кожен день прострочення починаючи з першого календарного дня, що йде за днем закінчення терміну сплати, до дня фактичної сплати включно.

Днем сплати вважається:

1) у разі перерахування внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Держказначейством суми платежу з рахунку платника незалежно від часу його зарахування на рахунок Пенсійного фонду;

2) у разі сплати внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документу на переклад готівки разом з сумою коштів в готівковій формі.

Отже, за період з першого календарного дня, що йде за днем настання терміну сплати ЕСВ, до дня, що йде за днем подачі заяви платником про перерахування коштів на належний рахунок, органи Пенсійного фонду застосовують фінансові санкції за несвоєчасну сплату внеску.

Крім того, за порушення встановленого порядку нарахування ЕСВ органи Пенсійного фонду застосовують до посадовців адміністративний штраф в розмірі від 20 до 30 НМДГ (листа від 04.09.2012 р. № 20325/03-20 і від 16.11.2012 р. № 26952/03-10).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини